310 West 14th North Street, NY
(+1) 88 700 600

Sağlık İletişimiHaziran 11, 2021by sosyomedadmin0Doktorlar Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar ?

Doktor Web Sitesi Bir İhtiyaç mıdır? 

Doktor web sitesi bir ihtiyaç mıdır diye merak ettiniz mi? Bir doktorun web sitesi açarak dijital dünyada yer almasının çok farklı nedenleri var. Bu nedenleri sizler için sıralarken doktorlar için de neden bir web sitesi kurmaları gerektiğine cevap vereceğiz!

Doktor, hastane ve sağlık kuruluşlarında insan hayatını kurtaracak tedavi ve uygulamaları gerçekleştiren kişidir. Sağlıklı ve kaliteli yaşamı destekleyen doktorların reklam ve pazarlama konusunda diğer mesleklere göre daha sınırlı hakları vardır. Ancak bu durum onları dijital dünyada var olmaktan alıkoymaz. Peki, ama neden?

İletişim Kanallarının Doğruluğunu Sağlamak

Doktor araştırması yapan hemen her bireyin ilk başvurduğu yer Google olur. Arama motorlarında doktor adını araştırarak bilgi edinmeye çalışan kimselerin zaman zaman hiç bilgi bulamadığı görülmektedir. Bunun temel nedeni doktorun bir web sitesine sahip olmamasıdır. Bu durumda doktora ulaşmak ve onun iletişim bilgilerini almak da zorlaşır.

Hastaların doktora ulaşmak adına alternatif yollar denemesi yanlış iletişim bilgilerine ulaşmayı dahi mümkün kılar. Bu tür olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı bir etkileşime kapı aralamak adına doktorların çok kapsamlı olmasa dahi bir web sitesine sahip olması şart.

Doktor Web Sitesi Güven Yaymada Etkilidir

Doktorların dijital dünyadaki varlığının az olması ya da hiç olmaması durumunda hastaların acaba bu doktor iyi mi? sorusunu akla getirmesine neden olur. Bu tür soru işaretlerinin doktor hakkında oluşması ise uzun vadede olumsuz bir senaryoya kapı aralar. Tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve güven duygusunu yaymak adına bir web sitesi iyi bir seçenektir.

Doktor, kişisel bilgilerini ve iletişim bilgilerini web sayfasında paylaşarak güvenilir olduğunu ispatlar. Üstelik hangi tedavi ve uygulamaları yaptığını da paylaşarak hastaların ona daha bilinçli bir şekilde ulaşmalarını da destekler. Doktor ve hasta arasındaki en değerli konu olan güveni bu şekilde sağlamak oldukça değerlidir.

Doğru Bilgi Paylaşımını Kolaylaştırır

Doktorlar için hastalara doğru bilgi vermek ve bu doğru bilgiler üzerinden hastaların bilgilenmesini sağlamak önemlidir. Çünkü internet kullanıcısı olan pek çok hasta doktor olmayan kişilerin elinden çıkan bilgilere güvenir. Bu durum ciddi sağlık sorunlarını tetiklediği gibi doktorun önerilerinin de kulak arkası edilmesine neden olur.

Web sitesi aracılığı ile bilgi veren doktorların sayısı arttıkça bu tür olumsuzlukların ortadan kalkması mümkün olur. Üstelik yanlış bilgilerin geri planda kalması sayesinde hastaların yanlış uygulamalara başvurması da tarihe karışır. Bir doktorun sosyal sorumluluğu olarak kabul edilebilecek bu durum insanlar için oldukça değerlidir. Bu nedenle de doktorların web sitesi sahibi olmaya karşı daha olumlu yaklaşması gerekir.

Doktor Web Sitesi Doktorun Popülaritesini Arttırır

Dijital dünya, hemen her sektörde faaliyet gösteren kimseler için çok ciddi bir popülarite aracı olmayı başarmıştır. İnsanların Google’a bir isim girerek aratması ve doğru sonuçlara ulaştığında bu kişiye karşı güven duyması popülerliğin en değerli yanıdır. Bu kapsamda doktorların kendi popülerliklerini düşünerek web sitesi oluşturmayı denemeleri gerekir.

İnsanların somut bir şeyler üzerinden daha çok güven duymaları ve popülerliğin görsel olarak desteklendiğinde anlam kazanması bu noktada oldukça değerlidir. Bir doktor için en değerli husus olan popülerliğin başarının destekçisi olacağı da unutulmamalıdır. Özellikle doktorluk mesleğini başarılı bir şekilde icra eden ama dijitalde var olmayan doktorlar vardır. Bu doktorlar için web sitesi olmazsa olmazlardandır.

Diğer Tanıtım Araçlarına Göre Uygun Maliyetlidir

Doktorların yeni bir teknik keşfettiklerinde ya da başarılı uygulamalar gerçekleştirdiklerinde bu başarılarını duyurmaları adına tanıtımlar yapmaları gerekir. Ancak geleneksel tanıtım araçları tek seferlik ve maliyetlidir. Web sitesi ise bu araçlara göre daha kalıcı ve uygun fiyatlıdır.

Doktorlar için en doğru seçeneklerden bir tanesi olan web sayfasını kaliteli bir şekilde tasarlamak gerekir. Çünkü bu durum uzun vadede başarıyı ön plana çıkarıyor. Doktorlar, hastaları ile daha yakın ilişkiler kurabiliyor olmaları nedeniyle adlarını duyururken aynı zamanda güven yaymayı da başarıyor. Siz de bir doktor olarak web sitesi kurmayı planlıyorsanız bunu bir düşünmenizi öneriyoruz!

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *